Apple Tv kızılötesi kumandası, uzun zamandır aynı özelliklerini koruyor. Fakat artık değişim zamanı gelmiş gibi duruyor. Newyork Times’ın yazmış olduğu habere göre apple yeni tasarım ve yeni özelliklere sahip bir kumanda tasarlıyor. Üstelik bu kumanda Touchpad özelliği de olacak.

Eski kumanda da bulunan menü oynat/durdur tuşları yeni kumanda da bulunacak fakat arayüzdeki kaydırma işlemleri touchpad üzerinden dokunmatik bir şekilde yapılacak. Yapılacak olan bu yenilikle arayüzün daha rahat ve kolay kullanımlı olması hedefleniyor. Çıkacak olan yeni kumandanın mevcut olan eski kumandalara göre bir nebze daha kalın olacağı düşünülüyor. Hatta Amazon Fire Tv’nin kumandasına çok yakın bir görünüme sahip olacağı hakkında söylentilerde bulunmakta.

Yeni apple TV’nin gelecek ay düzenlenecek olan yazılımcı konferansı WWDC 2015’de tanıtılması bekleniyor. Yeni Apple TV’nin kendine özgü bir App Store ve Siri desteği barındıracağına dair söylentiler olsa da, asıl beklentinin Apple’ın yeni bir internet TV servisi sunması yönünde.

Yorum Yap