En yaygın işletim sistemlerinden biri olan Anrodid’e uygulama indirimek için Google Play Store’u kullanmamız gerekmektedir. Ancak Play Store’da olmayan birçok uygulama da mevcut. Anroid telefonlarınız Play Store dışında yapılan uygulama yüklemelerini kaynağı bilinemeyen uygulama olarak nitelendirip, indirmenizi engellemektedir. Böylece korsan yazılım kullanımına büyük bir önlem almış oluyor.

Android telefonlarda uygulama kurulum dosyalar .apk uzantısına sahiptir. Bu uzantı Windows tabanlı dosyaların .exe uzantısı alması gibi bir durumdur. Android telefonlarda .apk uzantılı dosyaları kurmak çok kolaydır. Bunun için yapmanız gereken çok basit. Telefonunuzun ayarlar kısmına girerek, bilinmeyen kaynakları yüklemeye izin vermeniz yeterli olacaktır.

Tüm Android telefonlarda dosyalar arasında gezinmek mümkün olmayabilir. Bu nedenle uygulamayı bulmak için telefonunuza uyumlu olan bir dosya gezgini indirmeniz gerekebilir. Bu sayede telefonunuza indirdiğiniz .apk uzantılı dosyaları bulup kurulumunu yapabilirsiniz.

Bu tip Google Play Store dışında indirdiğiniz uygulamalarda biraz titiz davranmanız telefonunuza gelebilecek olan zararlara karşı sizi korur.

İlgili Yazılar

Yorum Yap