Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android , sayısını bile bilemeyeceğimiz kadar uygulamaya sahip. Bu kadar uygulamanın bir arada olduğu bu pazardan bizim telefonlarımızda nasiplerini alıyor. Telefonumuza indirdiğimiz her uygulama zaman önbellekte daha fazla yer kaplamaya başlar. Bu durum sonucu telefonlarımızda performans düşüklükleri ve hafıza kaybı gibi sorunlara yer açar. Tasarlanma amacı bu uygulamaları daha hızlı ve işlevsel çalıştırmak olan önbellek zamanla dolduğu için bu işlemi gerçekleştiremeyecek duruma gelir ve telefonunuz yavaşlar. Telefonunuzun eski performansına kavuşmak istiyorsanız yapacağınız işlem önbellek temizliğidir. Bu durumu önüne geçmek için yapacağınız işlemler çok basit. İşte sizin için seçtiğimiz önbellek silme uygulamaları.

Clean Master Uygulaması: Önbellek temizleme uygulamalarının arasında kullanımı en kolay arayüze sahip olan uygulamadır. Bu uygulama ile dosyalarınızı temizleyebilir, geçmişini kayıt altına alan programlarınızın geçmişlerini kolayca silebilirsiniz.

1Tap Cleaner Uygulaması: Android işletim sistemi olan telefonlarınızda kullanabileceğiniz bu programla tarayıcınızın geçmişini, SMS mesajlarını, arama kayıtlarınızı silebilirsiniz. Önbellek silme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamanın tek dezavantajı ise bazı uygulamaları silememesidir.

AVG Memory Cache Cleaner Uygulaması: Diğer uygulamalara göre daha basit bir mantığa sahip olan bu program, aralarında ki en hızlısı diyebiliriz.

Yorum Yap