Android telefonunuz açılırken donuyorsa yapmanız gerek işlemlerden biriside telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmektir.

Güvenli Modda  Yeniden Başlatın

Eğer Android cihazınız açıldıktan hemen sonra takılıyorsa ve problemin uygulama kaynaklı olduğuna eminseniz daha kolay bir çözüm mevcut. Bu yöntem Android cihazınızı güvenli mod kullanarak yeniden başlatmak. Eğer Android 4.1 veya üst versiyonlarına sahip bir cihaz kullanıyorsanız şu adımları izleyin;

  • Cihazınız açıkken açma/kapama tuşuna bir süre basılı tutun ve güç seçenekleri penceresinin karşınıza gelmesini bekleyin.
  • Güç seçenekleri penceresi açıldıktan sonra “Kapat” tuşunun üzerinde parmağınızı bir süre basılı tutunuz.
  • Açılan yeni pencerede “Tamam” seçeneğini seçerek telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın.

 

Eğer cihazınızda Android 4.0 veya daha eski bir Android sürümü kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • Cihazınızı tamamen kapatın
  • Tabletiniz veya telefonunuz kapalıyken açma/kapama tuşuna basılı tutunuz.
  • Açılış ekrana logosu karşınıza geldiğinde açılış süreci bitene kadar parmaklarınızı ses yükseltme ve ses azaltma tuşlarına aynı anda basarak bekleyin

Yaptığınız bu işlem sonucunda telefonunuz veya tabletiniz güvenli modda başlatılacaktır. Güvenli modda cihazın kendisiyle birlikte gelmeyen, sonradan yüklenen bütün uygulamalar devre dışı kalacaktır. Android cihazınızın donmasına sebep olan uygulamaların hepsini kapatmış olacaksınız. Güvenli mod içerisinden bu uygulamaları bularak kaldırabilirsiniz.

Umarım sorununuz düzelmiştir. Bu yazımızda Andorid telefon kullanıcılarının bir sorununa daha değinmiş olduk. Sorunlarınızı çözmeye devam edeceğiz.

Yorum Yap