Daha çok Apple‘la olan çekişmeleri ve yeni Galaxy’leri ile gündemimize gelen Samsung, tıbbi alanda çeşitli hastalıklara yakalanmış insanların yardımına koşan pek çok çalışmaya da imza atıyor.

Uygulama hasta yakınının, hastanın tanıyabileceği fotoğraflar yüklemesiyle başlıyor. Uygulama aracılığıyla hastanın kişileri tanıyabileceği ve geçmişini hatırlayabileceği farklı resimler yükleniyor. Bu resimlere bir de küçük açıklama ekliyor. Daha sonra hasta yakını hastanın yanına yaklaştıkları anda, Alzheimer hastası olan telefon kullanıcısına bir bildirim geliyor ve yakındaki kişinin resmi ve daha önceden yazmış olduğu not gösteriliyor. “Oğlun geldi.” vb. şekilde gelen bu bildirimler hastaya daha önceden girilmiş olan kişileri tekrardan hatırlatmaya yarıyor. Böylelikle hastanın kişileri daha rahat hatırlaması sağlanırken, hastalığın ilerlemesinin de kısmen yavaşlaması amaçlanıyor.
Uygulamanın, Türk kullanıcılar için en can sıkıcı yanı, şimdilik sadece Fransızca ve İngilizce dil desteğiyle yayınlanmış olması. İnternetten rahatlıkla bulabileceğiniz uygulama, ileride GPS izleme gibi ek özelliklerin eklenebileceğini de söylemekte fayda var. Eğer uygulama beklenen ilgiyi görür ve başarılı bir grafik yakalarsa, Türkçe gibi ekstra dil seçenekleri de eklenecektir diye tahmin ediyoruz.

Yorum Yap