Bundan yaklaşık 5 yıl önce başlayan tablet çılgınlığı, günümüzde duraksama dönemine girmiş bulunmakta. Şuan için ibre tekrar akıllı telefonlara dönmüş gözüküyor. Telefonları yok satan Apple, Samsung gibi dev firmalar tablet satamamaya başladı. Peki neden ? Gelin beraber inceleyelim.

6 inç ekran herşeyi görmemiz için yeterli boyutta

Git gide büyüyen telefon boyutları, tabletlerin büyük ve parlak ekranlarını aratmıyor. Akıllı telefon ekranları, tabletlerden daha küçük ve kullanışlı.

Çoğu süper uygulama akıllı telefonlar için

Eskiden tabletlerde olan uygulama çeşitliliği telefonlarda yoktu. Fakat günümüzde birçok uygulama, önce akıllı telefonlar için üretiliyor.

Akıllı telefonların pil ömürleri daha iyi

Telefon şarjlarından ne kadar şikayet etsek de, son birkaç yıl içerisinde pil sürelerinde inanılmaz gelişmeler yaşandı. Artık akıllı telefon şarjları da 10-12 saat gidebiliyor.

Akıllı telefonların kameraları daha iyi

Cep telefonları pratik ve küçük cihazlar olduğu için fotoğraf çekmek için tabletlerden daha kullanışlı. Bu nedenle her yeni telefonda kameralar daha yüksek performans sergilemeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap

  • Hüseyin Ekrem YAZICI

    Ama tabletler aynı pil süresini yarı fiyatına sağlıyor. Hatta belkide daha az. 🙂 Ayrıca 10″ tabletlerde çok yaygın 🙂 yetmez 6″ fln.