Her geçen gün artan akıllı telefon rekabetine bir yenisi daha ekleniyor. Önceden sadece büyük 1-2 firmanın etkisi altında olan akıllı telefon pazarı artık daha çeşitli ve daha renkli olmaya başladı. Küçük firmalarda hiç beklenmeyen ataklarla pazarda kendine bir yer bulabiliyor.

Hindistan’ın en büyük telefon üreticisi olan Celkon genellikle ucuz ve basit telefonlarla piyasada kendine bir yer edinmişti. Fakat ünlü telefon üreticisi bu sefer öyle bir akıllı telefon tasarladı ki herkes bu telefonu konuşuyor.

Campus Q405

Celkon’un tasarladığı Campus Q405 modeli Hindistan’da en çok aranan özelliklerden olan çift sim kart özelliğiyle beraber geliyor. 4 inçlik bir ekrana sahip olan telefonun ekran çözünürlüğü ise 480×800 piksel. Herkesin bildiği Android işletim sistemi kurulu olarak gelen telefonda 4 çekirdekli kuvvetli bir işlemci bulunuyor. Bütün bu özelliklerin yanında 3.2 megapiksellik arka kamerası biraz sönük kalıyor. Ancak tüm bu özelliklerin bir arada 50 Dolar gibi bir paraya satılacak olması tüm eksileri örtecek gibi duruyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap