Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakalığının 26 Mayıs’ta yapılacak diye bildirdiği 4G teknolojisi ihalesi ileri bir tarihe ertelendi. Yapılan açıklamaya göre ihalenin ertelenme nedeni devlet tarafından değil, ihaleye girecek olan firmaların ek süre istemesidir.

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4G için geliştirilen milli baz istasyonunun gösterime sunulduğu standını gezmişti. Cumhurbaşkanı 4G standını gezdikten sonra yaptığı açıklamada 4G’ye sıcak bakmadığını belirtmişti. Yaptığı açıklamada “4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G’ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye adeta 4G’li bir çöplük haline döner. Dünya 5G için çalışırken biz niye bunun için çabalıyoruz” diye belirtti.

Cumhurbaşkanının yaptığı bu açıklamadan sonra ihalenin ertelenmesi herkesin aklına bir soru işareti getirdi. Herkes, Recep Tayyip Erdoğan’ın 4G teknolojisine bu kadar karşı olmasının sebebini merak ediyor doğrusu. Bakalım 26 Ağustos 2015’e ertlenen 4G ihalesinin sonuçları neler olacak? Biz teknoloji severleri neler bekliyor. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap