Popüler mesajlama uygulaması gelişimine devam ederken, yeni materyel tasarımı yayımlandı.

Geçtiğimiz yıl Facebook’a satılmasının ardından gelişimine hiç ara vermeden devam eden Whatsapp, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Kısa süre önce Andoid kullanıcıları için Web desteğini hizmete geçiren Whatsapp, kullanıcıların beğenesini toplamıştı. Aynı şekilde daha da kısa bir süre önce de Sesli Arama Özelliği’ni hayata geçiren Whatsapp, gelişimine ve kullanıcılarına ne kadar değer verdiğini kanıtlamıştı.

Bu seferde klasik icon ve nesnelerden oluşan arayüzden sıkılanlar için Whatsapp’ın tasarımı yenilendi. Yeni tasarımın temelini, Android 5.0 Lolipop’la aşina olduğumuz Materyal Tasarım oluşturuyor. Kısa süre sonra güncelleme olarak dağıtımına başlanılacak olan Whatsapp’ın, yenü sürümünde bizleri alışılmış ve sıkıcı arayüzün yerine, yeni metal ikonlardan oluşan materyal tasarımlı modern arayüz bekliyor.

Bir süredir görüntülü konuşma özelliğinin üzerinde çalıştığı bilinen Whatsapp’ın,  yeni sürümünün güncelleme olarak dağıtılmaya başlanmadan denemek isterseniz, aşağıdaki bağlantıdan Apk dosyasını indirip Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Whatsapp’ın materyal tasarımlı yeni versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap