Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma programı olan WhatsApp kullanıcıları çığ gibi büyüyor. Aylık olarak aktif 800 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp’ın hedefi çok büyük.

İlk olarak 2009 yılında yayınlanan uygulamanın, yaptığı bu gelişim dikkat çekiyor. Yaklaşık olarak 6 yılda 800 milyon gibi, korkunç bir aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp hızla büyümeye devam ediyor.

1 Yılda 300 Milyon Kullanıcı

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından 22 milyar dolara satın alınan anlık mesajlaşma programı, geçtiğimiz ağustos ayından bugüne kullanıcı sayısını 100 milyon arttırdı. Nisan 2014 verilerine göre aktif kullanıcı sayısı 500 milyon olarak açıklanmıştı. Git gide daha fazla büyüyen WhatsApp 1 milyar kullanıcı hedefliyor.

Hedef 1 Milyar Kullanıcı

800 milyon kullanıcı rekorunu kıran WhatsApp’ın 2015 için hedefi oldukça büyük. 2015 yılı içerisinde anlık mesajlaşma programı WhatsApp’ın 1 milyar kişiye ulaşması bekleniyor. Eğer bu hedefine ulaşırsa; 8 yılda 1 milyar kullanıcıya ulaşan Facebook’tan daha kısa zamanda 1 milyar kullanıcıya ulaşmış olarak, markasına daha fazla değer ve prestij katacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap