En popüler sosyal medya ağlarından biri olan twitter’da reklamlar canınızı sıkmaya başladıysa doğru yazıdasınız. Dünyaca popüler mikroblog sitesi olan twitter kısa bir süre önce reklam yayınlamaya başladı. Yapısı gereği trend topic listesindeki etiketleri, tweetleri ve hesapları reklam olarak yayınlayan twiterdan şikayetçi olan kullanıcılar için çözüm yolları aradık.

Google Chrome’da Twitter Reklamlarından Kurtulma

Eğer sizde Google Chrome kullanıcısı iseniz twitter reklamlarından kurtulmak çok kolay. Google’ın eklentisi olan Remove Promotions for Twitter’ı tarayıcınıza kurarak, kolaylıkla reklamlardan kurtulabilirsiniz. Birinci adımda bu uygulamayı indirip kurmanız gerekiyor. Daha sonra Chrome Ayarlarına girerek Remove Promotions for Twitter eklentisini buluyoruz. Bu eklentinin sağ tarafında ki kutucuğa basarak eklentiyi etkin hale getiriyoruz. Reklamlardan kurtulamanız için Twitter ana sayfasına girerek yenilemeniz yeterli olacaktır.

Mozilla Firefox’ ta Twitter Reklamlarından Kurtulma

Aynı Google Chrome’da olduğu gibi tarayıcınıza Remove Promotions for Twitter eklentisini indirip kuruyorsunuz. Bu eklentiyi etkin hale getirip, tarayıcınızı yeniden başlatmanız sinir bozan twitter reklamlarından kurtulmanız için yeterli olacaktır.

Yorum Yap