Türkçe Konuşan İOS 8.3

Apple tarafından hazırlanan ve kullanıcılarına sunduğu İOS işletim sisteminin her geçen yeni bir sürümü geliyor. Apple son yaptığı güncellemeler de ve geliştirdiği en son sürüm olan İOS 8.3 artık herkesin beklediği gibi Türkçe konuşabiliyor.

iPhone Kullananlara Türkçe Sirili İOS

Apple tarafından iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarda kullanılması için yapılmış olan İOS işletim sisteminin son sürümü olan İOS 8.3 bir süredir kullanıcıları tarafından deneme sürümü olarak kullanılıyordu. Ama artık tüm güncellemeleri tamamlandı ve resmen kullanıma sunuldu. Deneme sürümünde sunulan Türkçe konuşma özelliği sayesinden kullanıcıları tam sürümün gelmesini merakla bekliyorlardı ve nihayet bekledikleri sürüme de ulaştılar.

 

Türkçe Sirili İOS Nasıl Kullanılır?

Apple kullanıcıları tarafından İTunes üzerinden yükleme yaparak Türkçe Sirili İOS 8.3’ü kullanmaya başlayabilecekler. Bütün özelliği sadece Türkçe konuşuyor olabilmesi değil tabi ki. İOS 8.3 sürümü ile birlikte 300 farklı yüz ifadesi, kablosuz olarak CarPlay kullanabilme desteği ve Google hesaplarının güvenliği için de iki aşamalı kimlik doğrulaması bulunuyor. Apple’da zaten yer alan Passbook, Mesajlar ve Galeri gibi uygulamalar da küçük de olsa bir güncellemeye uğradılar.

Yorum Yap