Herkesin yoğun olarak kullandığı sosyal medya sitelerine bir yenisi de Üniversiteli Türk Öğrencilerinden geldi. Sercan Işık ve İzzet Zakuto tarafından hazırlana ve kullanıma sunulan Scorp sosyal paylaşım ağı son dönemlerde çok fazla konuşulmaya başlandı. Bünyesin de 300’den fazla kişinin bulunduğu Scorp kısa bir sürede çok ses getireceğe benziyor. Birçok kişi tarafından kullanılan Scorp sözlüklerin ve Vine’nin karıştırılmış hali olarak kabul edebileceğimiz Videolu Sözlük yapılmaktadır.

Türk Gençlerden Scorp Sosyal Medya Platformu

Sözlükler de olduğu gibi başlığımızı yazıyoruz ama açıklama kısmına geçince yazılar yazmak yerine Vine uygulamasında olduğu gibi videolu çekim yaparak tamamlanıyor. Scorp’a üye olup bir başlık açabilir ve videolu anlatım yapabilirsiniz. Açılan bu uygulamanın adı İngilizce de Scorpion olan ve anlamı akrep olan Scorp kullanılmış ve logosu da buna göre uyarlanmıştır.

Şubat 2015’te ortaya çıkan ve 10 Nisan 2015’den bu güne aktif olarak kullanıma sunulan Scorp, 8 hafta içerisinde 95.000’den daha fazla bir uygulama indirme ve günlük 14.000 – 16.000 bir ortalama ile aktif kullanıcıya sahip olmayı başardı.

İlgili Yazılar

Yorum Yap