Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Bir sosyal ağ olan ve her geçen gün büyüyen pinterest hesabınızdan artık sıkılmış olabilir ve daha fazla kullanmak istiyor olabilirsiniz. Instagram kadar yaygın olmayan ve kullanıcıları tarafından artık pek fazla kullanılmayan rinterest hesabınızı tamamen silebiliyor ve hiçbir içerik kalmadan kaldırabiliyorsunuz. Evet ama nasıl? İşte pinterest hesabınızı tamamen kaldırmanın yollarını sizler için araştırdık.
Pinterest Hesabınızı silmek öyle sanıldığı kadar karmaşık ve zor bir iş değil, aksine çok kolay bir yol ile yapılıyor. Pinterest Hesabınızı silebilmek için öncelikle Pinterest hesabınızda oturumunuzu açıyorsunuz. Ana sayfaya geldiğiniz de ekranda sağ üstte isminizin yer aldığı bölüme tıklıyorsunuz. Profilinize giriş yaptıktan sonra ayarlar menüsüne geliyorsunuz. Buradan hesap ayarlarınıza ulaştıktan sonra da “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklıyoruz ve hesap silme penceresine yönlendiriliyoruz. Sonrasında da hesabınızı neden silmek istediğinizi kısaca açıklıyorsunuz ve “Hesabımı kalıcı olara kapatın” butonuna tıklıyorsunuz.

Bu işlemlerin hepsini tamamladıktan sonra karşınıza gelecek olan onay penceresinden “Evet e-postayı gönderin” butonunu seçerek size bir onay maili gönderilmesini kabul edeceksiniz. Tabi son olarak da gelen mail üzerinden onay vermeniz ve hesabınızı tamamen silme işlemini tamamlıyorsunuz. Sosyal medya da olsa bu bir ayrılıktır ve hesap silme işleminiz tamamlandıktan sonra Pinterest sosyal ağının ekranın da siler için “Gitmenize üzüldük” yazılı bir pencere açılarak size veda ediyor.

Yorum Yap