Türkçe Sirili İOS 8.3

Apple İOS işletim sisteminin son sürümü olan ve Türkçe konuşabilme özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından merakla beklenen İOS 8.3’ün tam sürümü nihayet kullanıcıları ile buluştu. Herkesin büyük bir merak ve heyecan içerisinde İTunes üzerinden yükledikleri İOS 8.3 sürümü gelirken beraberin de bazı sorunları da getirdi.

Yeni sürümü ile fazlasıyla iddialı olan Apple bu güncelleme sayesinde kullanıcılarına birçok yeniliği de beraberinde getiriyordu. Sadece Türkçe konuşma özelliği değil aynı zamanda yeni emojler, kablosuz olarak CarPlay desteği ve App Stor kimlik şifresini hatırlama gibi yenilikleri de kullanıcılarına sunuyor.


Türkçe Sirili İOS Sorunları

Bu güncelleme sayesinde Google Play de olduğu gibi Apple Store’dan da ücretsiz uygulama indirme işlemi yapılırken şifre girmeden işlemi yapabilme özelliğini de getirdi. Ancak bu uygulamayı mobil cihazlar üzerinden yapanlar için biraz problem yarattı. Sorunlardan bazıları Touch ID ve Apple Store şifrelerini hatırlamasıdır. Bu sorunları ortadan kaldırmanız için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.


Touch ID Sorunu Nasıl Kaldırılır?


Touch ID sorununu ortadan kaldırmak için iPhone veya iPad’inizden ayarlar menüsüne giriş yapın ve Touch Id Parola bölümüne girin. Burada bulunan “parolayı kapat” seçeneğinden parolayı önce kapatın ve ardından hemen geri açın.

Apple Store sorunu için de yine iPhone veya iPad’inizden Ayarlar menüsüne girin İTunes ve App Store kısmına giriş yapın. Mevcut olan Apple kimliğinizden çıkış yapın ve sonra tekrar girişi sağlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık şifrelerinizin hatırlanmama gibi sorunları ortadan kalkmış olacak.

Yorum Yap