Bazen internet sağlayıcımız bizi çileden çıkarabiliyor. Bunun tabiki birçok nedeni olabilir. Bazen teknik nedenlerden bazen de adil kullanım kotamız nedeniyle internet hızımız düşebilir. İstediğimiz zaman internet hızımızı test edebileceğimiz ücretsiz servisler var. Bu servisler sayesinde anlık olarak internet hızınızı görebilir ve önleminizi önceden alabilirsiniz.

Nasıl Test Ederiz?

Sizin için internet hızınızı en kolay ve ücretsiz test eden yerleri araştırdık. Speedtest tüm dünya üzerinde internet hızı testlerinde çok tıklanan ve ücretsiz bir servis. Bu servisten yararlanabilmek için öncelikle speedtest.net sitesine giriş yapıyoruz. Sitenin sol tarafında ip adresiniz ve internet sağlayıcınız gözüküyor. Sitenin tam ortasında bulunan begin test butonuna tıklayarak teste başlayabiliriz.

İnternet hızı testiniz çok kısa bir sürede tamamlanacaktır. ( yaklaşık olarak 30 saniye civarında sürmektedir) Testiniz bittikten sonra upload speed , download speed ve ping’iniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İsterseniz çıkan sonucu tüm dünya ile karşılaştırabilirsiniz. İnternet hızı testi sonucunuzu paylaşarak diğer arkadaşlarınıza da siteyi tanıtabilirsiniz.

Yorum Yap