Bu uygulama sayesinde artık özel bilgileriniz sizde saklı kalabilecek. Artık kullanıcılar Bilgi Teknolojileri Kurumuna özlük haklarını ihlal eden bu uygulamalar için başvuru yaparak kaldırılmasını isteyebilecekler. Sosyal medya kullanıcılarının özlük haklarının ihlal edildiğini düşündükleri herhangi bir içerik var ise bunu web adresine başvuru yaparak 24 saat içerisinde yetkililer tarafından koruma altına alınacak.
İnternetin artık hem iş hem de sosyal açıdan her alan da yediden yetmişe herkesin aktif olarak kullandığını ve kullanılan bu internet ile ilgili gerekli düzenlemenin de yapıldığını belirten Bilgi Teknolojiler Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, internette yer alan kişisel ve kurumsal bilgilerin olabilecek herhangi bir saldırıya karşı koruma altına alınması için gerekli önlemlerin alındığını da belirtti.
Bunun aslın da göz ardı edilmeyecek bir husus olduğunu da belirten Acarer, Twitter ve ya Facebook tarafından kişilere ait olan kişisel bilgileri alarak onların adına açılan başka bir hesap olunca panik olmaları çok normal, bu tür durumlar ile karşılaşılmaması için kullanıcıların ilgili firma ile hemen irtibata geçilmesinin gerektiğini söyledi.

Yorum Yap