Google, mobil cihazlarda ki arama sonuçlarında radikal değişikliğe gidiyor. Bu değişiklikle özellikle mekan aramalarında, belirtilen kritelerlere uygun siteler ön planda olacak. Web sitelerinin ziyaretçi trafiğinde belirgin değişikler olacağı kesin. Yeni uygulamanın, mobil kullanıcılar için çok büyük rahatlık sağlaması bekleniyor. Benzer bir uygulamanın Google Play gibi diğer uygulamalarda yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Google Mobil Dostu

Google şubat ayında yaptığı ‘’mobile friendly’’ adını verdiği değişiklikte, mobil cihazlar için arama sonuçlarının farklılaşacağını belirtti. Kullanımı gittikçe artan mobil ziyaretçilere daha iyi hizmet verebilmek için yapılan bu uygulama, arama sonuçlarında mobil cihazlara çok büyük kolaylıklar sağlayacak. Yapılan değişiklikte mobil arama yapıldığında bilgisayarlarda en üstte çıkan web siteleri yerine, kişinin bulunduğu konuma göre en yakın yerler gözükecek.

Çok Tıklanan Siteler Etkilenebilir

Google arama motorundaki bu uygulamadan en çok ziyaretçi sayısı yüksek web siteleri etkilenecek gibi gözüküyor. Ayrıca web sitesi mobil kullanımı desteklemeyen sitelerin bulunduğu sıralamalarda ciddi değişiklikler bekleniyor. Yani kısacası Google, mobil uyumlu olmayan siteleri yavaş yavaş gözden çıkaracak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap