Dünyada en çok tercih edilen arama motoru olan Google’un geliştirdiği Chrome’un mobil cihazlar için olan sürümü de bulunmaktadır. Özellikle de android tabanlı mobil cihazlarda varsayılan arama motoru olarak uyarlanan Google Chromekullanıcılar için 1 Nisan için özel bir selfie hazırlamış. Chrome Selfie olarak hazırlanana bu uygulama da tarayıcınızda web sitelerinde dolaşırken selfie çekme özelliği bulunuyor. İstediğiniz an da içerisinde bulunduğunuz web sitesinden çıkış yapmanıza gerek kalmadan çekim yapabilir ve dilediğiniz sosyal medya da ortamlarda paylaşabilirsiniz.

Çok içerikli bir yanı olmasa da web sitesinde gördüğünü o an da okuduğunu bir haberin sizde nasıl bir tepki yarattığınızı paylaşmak için bu uygulama ile gelen ekranınızın alt kısmında beliren ya da menüde yer alan tepkini paylaş yazısına tıklayarak Chrome Selfienizi çekebilir ve paylaşabilirsiniz.
1 Nisan ile gelen bu uygulamanın bu güne özel mi yoksa uzun süre mi kalacağı henüz bilinmemektedir. Şimdilik bilinen bu güne özel bir uygulama yapıldığıdır. Sizde zamanınız varken bu uygulamanın tadını çıkartabilirsiniz.

Yorum Yap