Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Google Chrome çıktığı ilk günden itibaren hızıyla anılan bir tarayıcıdır. Fakat Google Chrome’un  yeni  çıkan özellikleri hızını biraz yavaşlatıyor. Çoğu Chrome kullanıcısının şikayeti 1.0 sürümünde ki hızın şuan ki sürümlerde olmamasıydı. Google bu şikayetleri kulak ardı etmeyip kullanıcılar için çözümler üretti.

Tüm Geçmişinizi Sıfırlayın

Google Chrome’un geçmiş özelliği çoğu durumda işe yarasa da, bazı durumlarda tarayıcıyı yavaşlattığı bir gerçek. Bu yavaşlıktan kurtulmanın bir yolu da tarama geçmişinizi silmek olacaktır. Tarayıcının sağ üst tarafında ki menü içerisinden tarama geçmişinizi temizlemeniz çok kolay.

Gereksiz Uzantılardan Kurtulun

Bilerek veya bilmeyerek yüklediğiniz uzantılar büyük bir performans kaybına neden oluyor. Zamanla artan ve daha çok hafıza tüketen bu uzantılardan kurtulmanız, tarayıcınızın eski performansına ulaşmasına büyük katkı sağlayacaktır. Bu uzantılardan kurtulmak için; tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan çekmece ikonuna basarak, diğer araçlar menüsünden uzantılara girmenizdir.

Gereksiz Eklentilerden Kurtulun

Kullanım deneyiminizi arttırmak için tarayıcınızla birlikte birçok eklenti gelir. Birçoğunu aktif olarak kullanmadığımız halde bu eklentiler de tarayıcımızın performansını düşürüyor. Bu eklentilerden kurtulmak için arama çubuğuna ‘’chrome://plugins’’ yazarak eklenti panelini açmanız ve eklentileri silmeniz gerekmektedir.

Yorum Yap