Chorme Kullanıcı Menüsü Nedir?

Google Chrome masa üstü tarayıcı son güncellemeden sonra kullanıcı menüsü isminde yeni bölümü hizmete açtı. Ama bu kullanıcı menüsünü kapatmayı bilmeyenler olduğunu düşünerek işte bu metni hazırladık.

Google sürekli tüm kullanıcılarını memnun etmek için yeni hizmetleri ile adını sıkça gündemde tutuyor. Ya da mevcut ürünlerini sürekli güncelleyerek yeniliyor, geliştiriyor. En son yeniliklerinden olan Google Chrome ve kullanıcı menüsü özelliği ile internet meraklıları için yeni bir web tarayıcı özelliği sunuyor.
Gizli mod ya da misafir mod özelliğine farklı bir açıdan ulaşmayı sağlamış olan bu yeni özellik önceden de Chrome içinde bulunmaktaydı fakat fazla kişi bu özelliği bilmediğinden kullanamamaktaydı.

Gerçek anlamda yeni olan özelliği misafir modu olmaktadır. Diğer yenilik olarak sunduğu gizli mod özelliğine aslında Ctrl+Shift+N tuşlarına basarak ve ya seçenekler menüsünden bu özelliğine ulaşabilmek mümkündür. Esas konumuz ise Google Chrome da açılacak olan kullanıcı menüsünün nasıl kapatılacağıdır.

 

Chorme Kullanıcı Menüsü Nasıl Kapatılır?

Bu işlem için ilk adım; adres çubuğuna giderek Chrome://flags yazarak o bağlantıya girmeniz olacaktır. Fakat açılan bağlantıda hiçbir yeri tıklamamanızda fayda var. Aksi takdirde istemeden veri kaybına neden olursunuz. Bağlantıya girikten sonra Ctrl+F ile arama çubuğunu açarak “Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir” ifadesini aratmalısınız. O ifadeyi de bulduysanız açılır menü üzerine tıklayarak devre dışı yazan yeri seçmelisiniz. En son işlemi yaptıktan sonra tüm Chrome sayfalarını kapatıp web tarayıcıyı yeniden başlatarak, kapatma ayarının etkin olmasını gerçekleştirmiş olacaksınız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap