Fotoğraf düzelenleme ve efekt uygulama programlarının en popülerlerinden biri olan Retrica, çektiğimiz fotoğrafların üzerine ne yazıkki logosunu ekliyor. Bazılarımız için bir problem teşkil etmese de bu logodan rahatsız olan birçok kullanıcı mevcut.

Zararsız gibi gözüken bu logo, güzel bir manzara veya aile fotoğrafında bulununca çirkin görüntüler oluşturabiliyor. Her fotoğrafınızın altında, Retrica logusu bulunması pek de hoş karşılanacak bir durum değil. Durum böyle olunca bizde sizler için bu logoyu kaldırmanın yolunu araştırıp bulduk.

Retrica Watermark Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Retrica logosunu kaldırmak için, ufak bir ayar yapmanız yeterli. Çoğunluğumuzun canını sıkan retrica logusunu kaldırmak için, önce sağ üstte bulunan dişliye basarak ayarlara girmemiz gerekiyor. Açılan menüden watermark seçeneğini kapatıyoruz. İşlemimiz bu kadar

Bundan sonra çekeceğiniz fotoğraflarda retrica logosu bulunmayacak. Bu logoyu tekrar açmak isterseniz aynı işlemin tersini yapmanız yeterli olacaktır. Hatta Retrica programı, kullanıcıları için farklı watermark alternatifleri bile sunuyor. Bu yazıdan sonra ister logolu, ister logosuz Retrica fotoğraf çekebilirsiniz.

Yorum Yap