Facebook hesabınızı tamamen kapatmak ve bir daha açılmamasını sağlamak için hesabınızı dondurmaktan daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Ancak Facebook hesabınızı tamamen silmeden önce bilmeniz gereken önemli detaylar var.

Hesap Kapatma Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız varsa, o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. Eğer gruplarınızın ve sayfalarınızın silinmesini istemiyorsanız, hesabınız kapatmadan önce bu gruplara ikinci bir yönetici atamanızda fayda var.

Silinen Facebook hesabı bir daha kesinlikle açılamaz.

Uygulamaları Silme

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor. Uygulama alanında bulunan uygulamalarının yanında ki x butonuna teker teker basmanız gerekiyor.

Facebook Hesabını Silme

Tüm uygulumaları sildikten sonra ‘’hesabımı sil’’ butonuna basınız. Son olarak açılan pencerede şifrenizi ve güvenlik kodunu eksiksiz girmeniz, hesabınızı kalıcı olarak silmeniz için yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap