Lise yılların da okuduğu kitaplara bakarak hızlı bir şekil de klavye kullanmayı öğrenen Öğretmen Celal Aşkın, F klavyeyi dünya da en hızlı kullanan kişi olarak adını duyurdu.

Üniversite dönemlerinin de yeteneğinin farkına varan öğretmeni onu bu konuda teşvik ederek yarışmalara katılmasını sağladı ve yarışmaya katışan Celal Aşkın’ın yedi tane Türkiye şampiyonluğu, üç tane de Dünya Şampiyonluğu bulunuyor.

Kendine ait bir tekniği olan Aşkın’ın rakiplerin sadece Türkçe yazarak değil onların dillerinde de daha hızlı yazarak da geçmiştir. Sakarya Adliyesi’nde İcra Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Celal Aşkın’ın ilk şampiyonluğu 2007 yılında Türkiye Klavye Şampiyonluğu olmuştur. Sonrasında bu ülkemizde yapılan tüm yarışmalarda rekor kıran Celal Aşkın, Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu tarafınca hazırlanan Dünya internet Klavye ve Dünya Bilgisayar Şampiyonaları yarışlarında tam üç kez şampiyonluğu kazanmıştır. Diğer yarışmacılar tarafından şaşkınlıkla izlenmiş ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmiştir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap