Chorme Veri Tasarrufu Nedir?

İnternet en yaygın olarak kullanılan web tarayıcılarından biri olan Google Chrome yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde bilgisayar kotanızda artık daha az yer kaplayacak. Google’ın web tarayıcısı olan Google Chrome masaüstü kullanıcıları için artık Chrome Veri Tasarrufu özelliğine de sahip. Google’un cep telefonları içerisinde yüklü olan Chrome da veri sıkıştırma özelliği zaten var. Artık bu özellik masaüstü Google Chrome kullanıcılarına da aynı özelliği sunuyor. Ama bu özellik cep telefonların da olduğu gibi heniz içerisinde yüklü olarak verilmiyor, Beta aşamasında gelişimine devam edilen Google Chrome Veri Tasarrufu yükleyeceğiniz bir eklenti ile aktif olacak.

 

Chorme Veri Tasarrufu Ne İşe Yarıyor?

Google cep telefonlarında Google Chrome tarayıcına daha az yer kaplamaları için sayfaları sıkıştırarak açma özelliği veriyor. Bu sayede de daha az kota harcayarak karşınıza çıkıyorlar. Kullanıma sunulması çok uzun zaman olmamış olsa da yedi bini aşkın kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Chrome Veri Tasarrufu eklentisi özellikle sınırlı internet paketi kullananlar için vazgeçilmez bir uygulama halini aldı.

 

Chorme Veri Tasarrufu Etkinleştirme

Chrome Veri Tasarrufu eklentisini kullanabilmek için yapmanız gerekenleri size anlatıyoruz. Chrome Veri Tasarrufu eklentisini cihazınıza indirip kullanabilmeniz için Chrome Veri Tasarrufu Beta eklentisini indir butonu üzerinden bu uygulamayı indirmek ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uzantı ikonuna tıklayarak veri tasarrufunu etkin hale getirmektir. Bu uygulamayı gizli moda kullanabilmek için de cihazınızın ayarlar bölümünden etkinleştirme yapmanız gerekiyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap