IPhone 6 serisinin piyasaya çıkmasıyla, birkaç kullanıcının telefonu bükmesi medyada büyük çalkantı yaratmıştı. Apple bu durumu çözmek için çok çabalamış ve birçok iddiayı göğüslemek durumunda kalmıştı.

Apple bu bükülme problemini avantaja çevirmek için kolları sıvadı ve hemen çalışmalara başladı. Apple labaratuvarlarında hem içe hem de dışa bükülebilen bir telefon tasarlıyor. Henüz üretilmeyen bu telefon için Apple patenti şimdiden kasasına koydu.

Üretilmesi düşünülen bu telefon hem üst hem de yan kenarlarından ciddi şekillerde bükülecek. Bu bükülme sırasında ekran, batarya gibi donanımlarda zarar görmeyecek. Apple’ın bu telefon için şimdiden patent alması çalışmaların ciddi olduğunu gösteriyor.

Esnek elektronik cihazların darbelere ve sert bükülmelere karşı olan dayanıklılığı bilinmeyen bir durum değil.  Ancak özellikle akıllı cihazlarda pil, ekran ve iç donanım söz konusu olduğunda bunu gerçekleştirebilmek pek mümkün olamıyordu.

Apple aklına gelen hemen her düşüncede patent dairesinin yolunu tutabiliyor. Şu anda şirketin kasasında binden fazla onaylanmış patent dosyası bulunuyor. Çoğunu hala görebilmiş değiliz.

Yorum Yap