Bazı uygulamalar, telefonunuza sürekli bildirim göndererek canınızı sıkıyorsa ve bu bildirimlerden nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız doğru yazıdasınız. Android 4.1 Jelly Bean sürümü ve üzerindeki tüm Android sürümlerinde uygulama bildirimlerini çok kolay bir şekilde kapatabiliyorsunuz.

Uygulama bildirimlerini nasıl kapatıyoruz?

Eğer Android sürümünüz 4,1 Jelly Bean veya daha üst bir versiyon ise aşağıdaki adımları izleyerek bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Ayarlar” menüsüne girin. Genelde menünün başlarında yer alan “Uygulamalar” bölümüne dokunun ve karşınıza çıkan listeden sinir bozucu bildirimler gönderen uygulamaları seçin.

Açılan menüde karşınıza “Durdurmaya Zorla” seçeneğinin hemen altında yer alan “Bildirimleri Göster” yazısının yanındaki tik işaretine dokunarak işareti kaldırın. Karşınıza çıkan onay kutucuğundan da “Tamam” seçeneğine dokunarak işlemi tamamlayın.

İşleminiz tamamlandı. Artık sinir bozucu oyun veya uygulama bildirimlerinden kurtuldunuz. Bu bildirimleri tekrar açmak isterseniz aynı işlemin tersini yapmanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Yorum Yap