Hızla gelişen teknolojinin bize verdiği en büyük nimet tartışmasız internettir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar telefonlarımızda ki internetler çok yavaş ve kullanışsızdı. Fakat şuan da 3G teknolojisiyle yeterince hızlandık. Bakalım 1 Ocak 2016 da başlayacak olan 4G teknolojisi neleri değiştirecek.

4G Nedir?

4G’nin açılımı ‘’Fourth Generation’’ dördüncü nesil anlamına gelmektedir. 4G mobil operatörler tarafından kullanılan, tüm kablosuz veri ağları teknolojilerine verilen genel bir isimdir.

Daha basite indirgemek istersek; mobil cihazlarımız üzerinden webde gezinmeyi, uygulama indirmeyi, video izlemeyi ve görüntülü konuşmayı daha hızlı yapmamızı sağlayan en son teknolojidir.

4G Ne Yenilikler Getirecek?

Mobil cihazlarımızda ki internet hızımız 3G ile büyük ölçüde hızlanmıştı. Fakat 2016 da gelecek olan 4G teknolojisinin 3G den yaklaşık 10 kat daha hızlı internet sağlayacağı söyleniyor. Bu ciddi değişiklik, dışardayken internet hızımızı gözle görünür şekilde arttıracak gibi gözüküyor. Kısacası 4G ile görüntülü konuşmalarınız kesintisiz, video izlemeleriniz daha keyifli ve akıcı hale gelecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap