Bir kaç gün önce yapılan, eski  Windows kullanıcıları bilgisayarlarını Windows 10’a ücretsiz olarak güncelleyebilecek haberi kullanıcıları sevindirmişti. Ancak yeni bilgilere göre o iş tam olarak öyle değil.

Kısa süre önce Windows 10’un yayımlanma tarihinin kesinleşmesiyle birlikte, bir çok ayrıntı da belli olmuştu. Bunların en önemlilerinden birisi de, Windows 7, Windows 8 ve 8.1 kullanıcılarının korsan kullanıcı olsalar bile 1 yıl için de Windows 10’a ücretsiz olarak geçebilecekleriydi. Ancak yeni yapılan açıklamaya göre korsan Windows yazılımı kullananlar kısmen Windows 10’u kullanabilecekler.

Yeni yapılan açıklamaya göre korsan Windows kullanıcıları, Windows 10’a geçebilecekler ama yeni güncelleştirme vb. destekleri alamayacaklar. Yani bir nevi Microsoft kullanıcılara göre 2 farklı Windows 10 hazırlamış diyebiliriz. Korsan Windows 8 kullananlar, Windows 10 güncellemesini aldıkların da olduğu gibi ve her hangi bir geliştirme almadan kullanabileceklerken, şuan da orjinal Windows yazılımı kullananlar Microsoft tarafından sağlanan her türlü desteği alabilecekler.

İsteyen kullanıcılar yeni hazırlanan Windows Store’dan kendilerine lisans alabilecekler. Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Windows 10’un bu yaz ayların da yayımlanacağı söyleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap