A Bootable USB uygulaması ile de bilgisayarınıza USB girişinden taktığınız flash diski kullanarak Windows Vista, Windows 7 ve de sonrasında çıkan işletim sistemini kurmak isteyenlerin yararlanabileceği ücretsiz boot diski yaratma programı olarak çıkmış ve kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilen bir uygulama. Kurum gerektirmemesi hem de son derece hızlı çalışan sistemi sayesinde en kısa sürede windows kurulum işini yapabiliyorsunuz.

Programın amacı, günümüzde artık neredeyse kullanılmayan DVD kullanım sıklığını ya da DVD’nin bozulması gibi durumlarda kullanıcılar taşınabilir olan USB diskleri sayesinde Windows kurulumunu rahatça kullanabilmeleri için uygulanan bir sistem olmasını sağlamak. Bu sistem ile Windows diskini kaybetseniz de ya da bozulmuş olsa da yapmanız gereken tek şey herhangi bir Windows uygulamasını Bootable sisteminde USB diskine atmak ve de bilgisayarınızı yeniden başlatmak gerekmektedir. İşte bu kadar kolay.

Bu programla başlangıç diski oluşturmak istediğinizde ilk iş USB diski kontrol ediliyor ve formatı uygun değilse bile programın içinden formatlayabiliyorsunuz. Arkasından ISO dosyasını seçin ve onu da kontrol ederek programın bilgisayarınıza uygun olup olmadığını onaylatmanız sağlanıyor.

Tüm bu işler ve kontroller sağlandığında A Bootable USB hemen başlatıyor ve başlangıç diskinin yaratılmasını sağlayabiliyorsunuz. Bir kaç ince ayarı seçenekler bölümünden yaparak, biraz daha size özel bir başlangıç diski elde etmeniz mümkün. Ücretsiz olan A Bootable USB’ye mutlaka göz gezdirmelisiniz.

A Bootable USB Programını indirmek için;

Yorum Yap