MacBook kullanıcılarının çoğu hafızalarının çok hızlı bir şekilde dolmasından şikayetçi ve maalesef bu pahalı bilgisayarların hafızalarını artırmak diğer dizüstü bilgisayarlarınki kadar kolay ve masrafsız değil. İşte bu problemden muzdarip bir kullanıcı olan Pierce Schiller, kendi MacAir bilgisayarı için dizayn ettiği ürünü geliştirip, herkesin kullanımına sunmak istemiş.

Adını Doctor Who efsanesinden alan TarDisk, MacBook’ların SD kart girişine takılıyor ve dışarıya çıkıntı yapmadan bilgisayarınızın bir parçası gibi her yere taşınabiliyor. 14mmx22mm boyutlarında, 256 GB kapasite, 70 MB/s yazma ve 95MB/s okuma hızı performansı ile MacBook için bugüne kadar geliştirilmiş en son hafıza depolama teknolojisi konumunda.

Tardisk

Tardisk

TarDisk, Amerika’nın Massachusetts eyaletinde faaliyet gösteriyor. Alüminyum alaşımlı şase içine entegre edilen çip sayesinde TarDisk, MacBook bilgisayarları ile aynı renk ve dokuya sahip. TarDisk’in SD kart girişi bulunan bütün MacBook modellerine uygun ürün çeşidi mevcut. TarDisk’in eski tip dijital hafıza teknolojilerine göre en büyük avantajı, kompakt özelliği sayesinde her an bilgisayarınızın içinde taşınabilir olması.

TarDisk’in Kickstarter’daki projesi beklenen miktarı neredeyse %300 aşmış durumda. 50$ ve üzeri bağış yaparak ürüne sahip olmak mümkün. Tercihen ürünü Ubuntu işletim sistemi yüklü olarak da sipariş edebilirsiniz. TarDisk ürün geliştirme birimi, Windows işletim sistemi uyumu üzerinde de çalıştıklarını açıkladı.

Kickstarter linki: https://www.kickstarter.com/projects/968674372/tardisk-256gb-macbook-storage-expansion-module

Yorum Yap