Son zamanlarda akıllı cep telefonu sektöründe en fazla tercih edilen modellerden olan Samsun Galaxy serisi, üst düzeyde bir rahat kullanım sunuyor. Rahat kullanım ve eşsiz özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedir. Akıllı cep telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar yada girmiş olduğumuz siteler yüzünden virüsler bulaşabiliyor. Cep telefonuna bulaşan bu virüsler cihazınızda donma yada kasmalar yapabilmektedir. Bu da iyi bir kullanım sağlayamamaktadır.

Eğer siz de Samsun Android tabanlı Galaxy model cihazlarından birini kullanıyorsanız ve telefonunuza format atıp sıfırlamak istiyorsanız yardım alabileceğiniz doğru adrestesiniz demektir. Cep telefonunuz Galaxy S serisi, Galaxy Note serisi veya Galaxy Ace serisinden olmasının bu işlemde hiçbir önemi yoktur. Cep telefonunuz Samsung Galaxy serisinden ise aynı yöntemlerle bu işlemi yapabiliyorsunuz.

Öncelikle cep telefonunuza format atmadan önce dikkate almanız gereken iki şey vardır;
Bir cep telefonunuzun şarj düzeyinin % 70 altında olmamasına özen göstermeniz. İki içerisinde silinmesini istemediğiniz tüm dosya ve bilgileri bir yerde yedeklemenizdir. Çünkü unutmayın ki format atmak aslında cihazı sıfırlamak demektir. Format işlemi bittikten sonra cihazınız ilk aldığınız gün gibi olacak ve içerisindeki bilgiler silinebilecektir.

Android tabanlı cihazlarda iki farklı türde format atma şekli vardır. Birincisi; telefonun işletim sisteminin içerisinde yer alan fabrika ayarlarına geri döndürmektir (soft format), ikincisi de işletim sisteminden önce açılarak karşımıza çıkan recovery menüsünde yer alan full wipe yapılarak atılan format şeklidir.

Yorum Yap