Samsung’un, geçen hafta düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı yeni telefonu S6, özellikle Iphone’a benzerliğiyle oldukça tepki çekmişti. Bugün de internette yeni yayımlanan bir haberdeki S6’nın ekran sorunu büyük tepki çekti.

Samsung’un geçtiğimiz günler de tanıttığı amiral gemisi S6’nın, Iphone’a berzerlikleri yüzünden tanıtıldığı ilk günden beri Apple fanları ile başı dertte. Bir süredir Apple ve Samsung fanları tasarım çalıntı diye kavga ederken, bugün yeni çıkan iddia ve video sonucu ortalık daha da karışacak gibi görünüyor.

Koreli kaynaklar tarafından internette paylaşılan videoya göre, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’in en kenar kısımları oluşan bir hatadan dolayı dokunmayı algılamıyor. Yazılımsal bir hatadan dolayı meydana geldiği düşünülen bu sorun hakkında henüz Samsung’dan resmi bir açıklama gelmese de, yakın zaman da yayımlanacak bir güncelleme ile bu sorunun giderilmesi bekleniyor.

Ancak belki basit bir hata da olsa, Amiral Gemisi olarak nitelendirilen cihazlar da böyle bir sorunun meydana gelmesi kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacaktır. Söz konusu videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

  • brky

    fakke atmış D