Microsoft, yeni  tanıttığı hizmetleri ve cihazlarıyla gerçekleştirdiği lansman la büyük ses getirmişti.

Microsoft’un, İşletim Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Terry Myerson yaptığı açıklamada, Windows 10’un yayımlanma tarihini duyurdu. Kısa süre önce Microsoft, düzenlediği Windows 10 lansmanın da tanıttığı yeni yazılımlar ve ürünleri ile oldukça ilgi görmüştü. Lansman da daha çok Holo Lens projesi gibi ürünler daha çok dikkat çeksede, Lansmanın temel dayanağı Windows 10 işletim sistemiydi.

Windows 10, tüm Microsoft cihazların da uyumlu ve senkronizasyonlu çalışabileceği için oldukça beğenilmişti. Bir süredir de, Beta programında ki kullanıcılar Windows 10’un geliştirici önizleme sürümünü kullanıyorlardı. Öyle ki kullanıcıların yaptığı geri dönüşler iyi olduğu için Microsoft, Windows 10 için kesin bir çıkış tarihi verdi.

Müdür Yardımcısı Terry Myerson yaptığı açıklama da, Windows 10’un bu yaz ayların da kullanıcıların indirmesine sunulacağını bildirdi. Myerson, yaptığı açıklama da ayrıca Çin’deki Tincent ve Lenovo gibi üreticilerle anlaşmalar yaptıklarını ve daha önce Lansmanda da belirtildiği gibi Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının, Windows 10’u bir yıl boyunca ücretsiz olarak indirebileceklerini söyledi.

Kişisel asistanımız olacak Cortana, güçlü web tarayıcısı Spartan ile gelecek ve kişileştirmeye son derece imkan tanıyacak olan Windows 10, 111 dilde ve 190 ülkede kullanıma sunulacak. Yeni yayımlanan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap