Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı yeni modeli Iphone 6 ile oldukça olum tepkiler alan Apple, yeni telefonunun hazırlıklarına hızla devam ediyor.

Apple’ın özellikle belirli bir kullanıcı kesimine hitap eden akıllı telefonları Iphone’lar, ilk çıktıkları günden beri her zaman büyük ilgi gördü. En çok ta Apple’ın kendine has işletim sistemi IOS her zaman oldukça ilgi görmüştür. Çünkü Apple cihazları, piyasadaki diğer cihazların her zaman 2’de yada 3’de biri seviyesinde donanım kullanarak yüksek performanslar elde etmeyi başarmışlardır. Ancak oyunlar ve uygulamalar daha da geliştikçe artık cihazlar çok daha fazla performansa ihtiyaç duyuyorlar. Bu durumun en temel örneğide kısa süre önce Apple’ın, AppStore’a uygulama yükleme limitini yükseltmesidir. Hal böyle olunca kullanıcıların, yeni Apple cihazlarından beklentileride oldukça farklı.

Yeni Iphone 6s’in yeni çıkan oyun ve uygulamalarda, daha da sorunsuz çalışabilmesi için 2 GB RAM’le gelmesi bekleniyor. Iphone’lar da kasma ve donma gibi sıkıntılar yaşanmasa da mobil uygulamalar yüksek noktalara ulaştığı için artık Apple’ın, Iphone 5’ten bu yana kullandığı 1 GB RAM’i, 2GB’a yükseltmesi gerekiyor.

Bir diğer beklenen özellik ise Apple Sim. Yeni Iphone’un, Apple’ın daha önce Ipad Air 2 Wi-fi+LTE tabletinde kullandığı diğer operatörleri destekleyen Apple Sim ile gelmesi bekleniyor. Apple Sim, her hangi bir sim kart takmadan istediğiniz operatörü tanımlayarak cihazınız üzerinden kullanabileceğiniz bir sim teknolojisi.

Iphone 6s ile ilgili sızan bilgiler şuan için oldukça kısıtlı. Yeni bilgiler paylaşıldıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın.

(Yazımızda kullanıdığımız resimler temsili Iphone 6s konsept tasarımlarıdır.)

İlgili Yazılar

Yorum Yap