Instagramdan fotoğraf indirmek için illa yazılım yüklemeniz yada kodlarla boğuşmanız gerekmiyor. Size lazım olan Firefox tarayıcısı ve küçük bir eklentisi.

Thumbnail Zoom Plus, adındanda anlaşılacağı gibi, neredeyse her kaynakta gördüğünüz fotoğrafların büyük halini görmemize imkan sağlıyor. Yapmanız gereken şey, firefox tarayıcınızdan bu adrese gitmek:
https://addons.mozilla.org/En-us/firefox/addon/thumbnail-zoom-plus/
ve “add to firefox” butonuna tıklamak. Biraz bekledikten sonra karşınıza küçük bir kurulum alanı çıkacak, yükle seçeneğine tıklayıp kurulumu tamamlayın. Daha sonra tarayıcınızı yeniden başlatın. Bu işlemi sadece bir kez yapacaksınız. Gerisi ise çok basit. İndirmek istediğiniz resmin üstüne sağ tıklayıp, “save full-size image as” seçeneğine tıklıyorsunuz. Sonra indiriyorsunuz. Bu kadar.
3

Ayrıca bu eklenti yardımıyla, resmin üstüne geldiğinizde onun büyük halini görebiliyorsunuz. Orada shift tuşuna bir kez basmanız durumunda ise olabilecek en büyük halini size gösteriyor.
1

Bazı durumlarda resimlerin birden büyümesi sıkıntı çıkarabiliyor. Bu yüzden eklentiyi devredışı bırakmak isteyebilirsiniz. Onunda kısa yolu var. Turuncuyla işaretlediğim yerde bulunan eklentinin simgesine bir kere tıklamanız yeterli. Açmak için yine aynı yere bir kez tıklamak yeterli.
2

İlgili Yazılar

Hüseyin Ekrem Yazıcı
Hüseyin Ekrem Yazıcı

Aşırı gereksiz betimlemelerden uzak, saf, temiz bilgi. Ben böyle yazıyorum. Bazen ayarı kaçırıp biraz fazla samimi olabiliyorum. Hep sizi düşündüğüm için. Valla :)

Diğer yazılarıma göz at

Yorum Yap