HTC’nin, dün Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ndeki Ütopya adı altındaki etkinlikte tanıttığı yeni amiral gemisi One M9, yazılım tarafında da oldukça beğenildi.

HTC, Barcelona’da ki Ütopya etkinliğinde One M9’un yanında tanıttığı Valve ile birlikte geliştirdiği Yapay Gerçeklik Gözlüğü “Revive” ve Akıllı Bilekliği “Re Grip” ile de oldukça ilgi gördü.  Tabiki tanıttığı cihazlardan en önemli olanı şüphesizki HTC One M9, onunda en ilgi çekici yönlerinden birisi de yeni yazılımsal arayüzü Sense 7.

Htc One M9’da da bugünlerde yapılan ikon paketlerinde ve temalarda Google’ın yeni tasarım dili olarak kullanılan Materyal tasarıma ağırlık verilmiş. Yeni arayüz önceki Sense 6 yazılımına göre çok daha fazla özelleştirilebilir bir yapıya sahip. İkonlardan, renklere kadar bir çok özelleştirme imkanı sunan Sense 7, kullanışlı bir arayüz olmayı da ön planda tutuyor.

Konumuza göre kullanabilmek üzere 2 farklı ana ekran oluştururak, örneğin birine işte kullandığınız kısayolları, diğerine de evde kullanacağınız kısayolları atayarak son derece kullanışlı ve pratik bir deneyim elde edebilirsiniz.

Özellikle HTC’nin önceki Amiral Gemisi cihazlarını sevindirecek olan haberse, Yeni Sense 7 arayüzü bu yılın sonuna doğru One M8 gibi Amiral Gemisi HTC cihazlarına güncelleme olarak sunulacak.

Yorum Yap