Geçtiğimiz günler de düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan HTC One M9, kullanıcıların beklentilerini tam olarak karşılamadı. Ancak bu durumun sebebi olarak HTC’nin One M9 Plus adında yeni bir model tanıtması bekleniyor.

Bu ayın başında Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde, bütün firmalar en iyi cihazlarını en ilgi çekici etkinliklerle tanıttılar. HTC firması da, Utopia(Ulaşılması Güç,İmkansız) adında ki etkinlikle beklentiyi yükseltince ve ayrıca kullanıcılar 2 güçlü model beklerken sadece tam beklenileni karşılamayan bir Htc One M9 tanıtınca hayal kırıklığı yarattı.

One M9’un tasarımının serinin önceki telefonlarına göre hiçbir değişiklik göstermemesi ve Full HD ekrandan vazgeçilmemesi ve yapılmayan çok büyük değişiklikler, beklentilerin aksine yetersiz kaldı. En büyük rakibi S6’ya karşı bile oldukça yetersiz olması, bu kadar övülen bir amiral gemisi için hayal kırıklığı yarattı. Ama acaba bu durumun bilinçli bir sebebi var mı?

Yeni çıkan sızıntılardan sonra HTC’nin, fuarda beklenen iki modeli tanıtmak yerine bir modelle kullanıcıların napzını ölçüp, diğer modeli bu geri dönüşlere göre değiştirerek piyasaya sorunsuz bir telefon sunması bekleniyor. Çin’in teknoloji sızıntılarıyla meşhur sitesi Weibo’da yazanlara göre, HTC’nin tasarım alanında pek farklılık olmasa da, ekran çözünürlüğü ve kamera gibi en çok tepki alan özellikleri yenileyerek One M9 Plus modelinde bir cihaz tanıtması bekleniyor.

Sızıntılarda ki bilgilere göre yeni M9 Plus, 1440 x 2560 çözünürlükte 5.2 inc ekranla ve çift led flashlı büyük lensli bir kamerayla gelicek. Performans kısmına bakacak olursak Htc One M9 Plus’ın en dikkat çekici yönleri, Parmak İzi Okuyucusun bulunması ile MediaTek MT6795 ve SnapDragon 810 olmak üzere 3 GB RAM’e ve 32GB dahili hafızaya sahip olacak iki farklı modelle gelmesi bekleniyor.

Şuan için hakkında ki sızıntılar sınırlı olan One M9 Plus hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap