Kısa süre önce tanıttığı Eos 5Ds ve Eos 5Ds R modelleriyle üst segmente hitap eden Canon, yeni modelleri Eos 750D ve 760D ile de amatör kullanıcılara hitap ediyor.

Kısa bir süre önce DSLR dünyasında ses getiren 50.6 MegaPiksellik sensörlü profesyonel cihazlarını tanıtan Canon, amatör fotoğrafçıları da düşünerek yeni DSLR modelleri Eos 750D ve Eos 760D’yi tanıttı. Her ne kadar amatör fotoğrafçılar için hazırlanmış olsalar da yeni makinelerin sunduğu özellikleri oldukça başarılı.

Daha net ve daha canlı görüntüler sunabilmek için, her iki modelde de DIGIC6 işlemci ile desteklenen 24.2 MegaPiksel Sensör bulunuyor.  12800’e kadar arttırılabilen ISO değeriyle amatörler için profesyonele yakın bir deneyim sunan Eos 750D ve Eos 760D, yapay ışıklar da daha iyi pozlama yapabilmek için daha önce Eos 7D Mark 2 modelin de bulunan Titreme Tespiti teknolojisini kullanıyor.

Full HD videolar çekebilen Eos 750D,  amatör fotoğrafçılar için otomatik çekim modlarının yanı sıra, profesyoneller için de manuel ayarlar da başarılı fotoğraflar sunuyor. 19 Çapraz tipte Af Noktası sayesinde bir çok hareketli çekimde başarılı görüntüler elde edebilen Eos 750D ve Eos 760D, 5 kare/sn çekim modu ile de saliselik kayıpları bile önlüyor.

Canon yeni modellerin de amatör düzeyde film yapanları da unutmamış. Stm lenslerin sorunsuz uyumluluğu ve kaydırma becerisi ve odak takibi konusunda geliştilmiş Hibrit CMOS AF 3 ile odak  konularında oldukça başarılı. MP4 video kaydı ve yaratıcı videolar için bir çok farklı çekim modu 760D ile birlikte geliyor.

Ergonominin ön plan da tutulduğu yeni makineler, istediğiniz açıda ayarlanabilen LCD ekran ve kullanıma en uygun şekil de yerleştirilen düğme ve butonlar la kullanışlı bir çekim deneyimi sunuyor. Canon’un üst seviye Eos modellerin de kullandığı Akıllı Vizör, Üst LCD Paneli ve Hızlı Kontrol Kadranı gibi özelliklerin yanında, çekim yaptığınız her yerde fotoğraflarınızı takipçileriniz veya sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz Wi-fi ve NFC teknolojisi de Eos 750D ve Eos 760D modellerin de bizleri bekliyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap