Hepimizin Android cihazlarımızda severek kullandığımız uygulamalarımız vardır. Aslında onlardan vazgeçmek de istemeyiz. Ama o dur durak bilmeyen, peş peşe ve olur olmadık zamanlarda gelen bildirimleri yok mu? İşte onlar bizi bazen çileden çıkartabiliyorlar.

Mobil cihazları kullanmaya başladığımızdan bu yana artık bilgisayar üzerinden yapabildiğimiz birçok şeyi her an üzerimizde taşıdığımız bu mobil cihazlarda kolaylıkla yapabiliyoruz. Akıllı cep telefonlarının hayatımızda yer almasıyla birlikte birçok oyun ve uygulama da bu mobil cihazların içerisinde yerlerini aldılar tabi.

Özellikle; Facebook, Twiter, Whatsap, Line, Hongouts, Messenger, Skype ve daha birçok uygulama hepmizin sıklıkla kullandığı ve vazgeçemediği uygulamaların arasında yer almaktadır. Tabi bunların bu kadar sosyal ve aktif olmalarının bir kötü yanı susmak bilmeyen bildirimleridir.

Gecenin bir vaktinde oyunlardan ve uygulamalardan çıkan o bildirim sesleri sizde artık sıkıldıysanız işte bu haberimiz tam da size göre. İşte bildirimleri kapatmanın koyla yolu:

Eğer Android 4.1 Jelly Bean veya üzerindeki sürümlerden ise bu işlem çok kolaydır. Öncelikle cihazınızdaki “Ayarlar” menüsüne giriş yapıyorsunuz. Buranın içerisinde yer alan “Uygulamalar” bölümüne girin ve karşınıza dizilen uygulamaların içinden öncelikle bildirim almak istemediğiniz uygulamayı seçin.

Daha sonra açılan menünün içerisinde karşınıza “Durmayı Zorla” ve “Kaldır” butonlarının hemen altında “Bildirimleri Göster” yer almaktadır. Tek yapmanız gereken şey “Bildirimleri Göster”in yanında yer alan butondaki işareti kaldırmanız ve karşınıza çıkacak olan açıklamalı uyarı penceresindeki “Tamam”ı tıklamak. Bu işlemi yapıp tamamladıktan sonra artık istemediğiniz oyun ve uygulamalardan anlık bildirimleri almayacaksınız.

Yorum Yap