Son yıllarda videolardaki reklamların artmasından dolayı kullanıcı şikayetlerinin artmasıyla Youtube, reklam görmek istemeyen kullanıcılar için Premium Üyelik servisini devreye sokuyor.
Dosya indirme sunucularındaki reklam düzenini çoğunuz bilirsiniz. Ücretsiz üyeliğe sahip bir kullanıcıysanız bir dosyayı indirdikten sonra yeni bir indirme yapabilmek için, siteye göre değişir ama genelde 30 dakika beklememiz gerekir. Ayrıca indirme sırasında hızınızın hepsini kullanmak yerine de belli bir sınırlama koyulur. Bu sitenin her şeyin sınırsız olduğu Premium üyelikleri satmak için satış politikasıdır.

Youtube benzer bir şekilde son yıllarda videoların önünden farklı bir ürünün tanıtım reklamını yayımlıyordu. Bunu yaparken bir yandan da 2013 yılından beri Premium üyelik servisini test ediyordu. Kullanıcıların bu reklamlardan şikayetçi olmasıyla ve servisin artık hazır olması üzerine artık Premium üyelik servisini hizmete geçiriyor. Test aşamasında aylık 1$ karşılığında kullanılabilen Premium üyeliklerin fiyatının değişip değişmeyeceği henüz belli değil.

İlgili Yazılar

Yorum Yap