Teknoloji giderek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelirken, ürün geliştiriciler de hareket ve faaliyetlerimizi dijital olarak kolaylaştırmaya çalışan ürünler tasarlamak konusunda istekli.

Burada hayatlarımızda köklü değişiklikler yapmaya aday en son cihazlardan birkaçını bulabilirsiniz.

Asus ZenWatch

Asus Zenwatch

Asus Zenwatch

Asus uzun zamandır uygun fiyatlı ama güvenilir dizüstü bilgisayarlar ve tabletler üreten bir şirket. Ama artık ilk akıllı saatiyle son derece revaçta olan aksesuar piyasasına girmeye çalışıyor.

Asus ZenWatch ve yakında piyasaya çıkacak olan Apple Watch arasında, şeffaf ve yuvarlak yüzü ve paslanmaz çelik kenarları bakımından ilginç benzerlikler var. Ancak, ZenWatch bir Android akıllı telefonla birlikte kullanılarak faydalı bir kişisel sağlık düzenleyicisi olabilir.

Ayrıca, bu cihaz dinlenme seviyenizi ölçmekle kalmıyor, aynı zamanda nasıl stres atacağınıza dair tavsiyeler de veriyor ve sesle kontrol edilebiliyor. Bunun yanında yüksek kalite deri kayış, bu cihazı aksesuar piyasasındaki en şık ürünlerden biri yapıyor.

Yotaphone 2

Yotaphone 2

Yotaphone 2

Sürekli büyüyen bilgi açlığımızla birlikte, sıklıkla bir ekran yeterli olmuyor gibi hissedebiliriz. İşte bu, Yotaphone 2‘nin geliştirilmesinin arkasında yatan düşünce.

Cihaz, çoklu görevleri daha etkin şekilde yerine getirebilmek için kullanıcıya fazladan bir ekran sunarak standart Android akıllı telefon tasarımının üzerine ekleme yapıyor.

İlk başta bu önemsiz ve gereksiz görünebilir, ama bir konuyu araştırırken aynı anda e-postaları kontrol edebilmek, üretkenlikte ciddi artışa yol açabilir. Aynı zamanda eğlence seçenekleri de ikiye katlanıyor: kullanıcı bir elektronik kitap okurken aynı zamanda birtakım cazip ödüller sunan birçok kazançlı oyun seçeneklerinin birinden son haberleri bekleyebilir!

Sony Action Cam Mini

Bugünlerde kameralar birçok farklı tür cihazın içine yerleştiriliyor ve böylece istediğimiz kadar görsel öğeyi elde edebiliyoruz. Ama eğer dış mekan aktivitelerini seven ve maceralarını kayıt altına almaktan hoşlanan biriyseniz, çok kullanışlı bir ürün olan Sony Action Cam Mini ilginizi çekecek bir alışveriş olabilir.

Minik kamera sadece 76 mm uzunluğunda, 36 mm yüksekliğinde, 24.2 mm genişliğinde ve yalnızca 63 g ağırlığında; bu da demek oluyor ki birçok yere kolayca sıkıştırılabilir. Ayrıca kompakt yapısına rağmen gayet etkileyici özellikleri var; 18.6 megapiksellik görüntü sensörü 60 fps hızda 1080p’ye kadar çözünürlüğü işleyebiliyor.

Action Cam Mini’nin aynı zamanda görüntü sabitleme teknolojisi de mevcut, bunun yanında, kameranın hareketlerini kablosuz olarak kontrol edip izleyebileceğiniz renkli LCD ekranlı bileğe takılabilen bir kumandası var.

Bir de, bu kameralardan beş tanesini aynı anda uzaktan kontrol etme imkanıyla oldukça ilginç görüntüler elde edilebilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap