Daha önceden haberini yapmış olduğumuz Xiaomi Redmi 2 akıllı telefon modelinin kullanıcılardan gelen yoğun mesajlar doğrultusunda firma tarafından özellikleri yükseltildi ve Redmi 2 Enhanced Edition ismi ile duyurusu yapıldı.

Tam olarak duyurusu yapılmamakla birlikte yukarıda da belirttiğimiz üzere bizce Xiaomi firması kullanıcılarından gelen talepler üzerine bu modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Çünkü Redmi 2 modelinde yer alan 1GB RAM ve 8GB dahili depolama kapasitesinin az olmasından dolayı kullanıcılar Xiaomi’ yi topa tutmuştu.

Xiaomi’ de bu yorumlara duyarsız kalmamış olacak ki 2GB RAM ve 16GB depolama kapasiteli yeni Redmi 2 Enhanced Edition modelinin duyurusunu yaptı. Modelin Redmi 2 den tek farkı RAM ve depolama kapasitesi. Geriye kalan tüm özellikler aynı kalmış durumda.

4.7 inç boyutunda 720p IPS ekran, 1.2 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli 64 Bit Snapdragon 410 işlemci, 8MP çözünürlükte 1080p video kaydı yapabilen arka kamera ve 720p çekim yapabilen 2MP çözünürlükte ön kamera, 2200mAh gücünde batarya ve Android 4.4.4 KitKat aynı kalan diğer özellikler.

Redmi 2 Enhanced Edition 128 dolar fiyat etiketi ile 13 Şubatta satışa çıkıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap