Günümüzde internet siteleri dolayısıyla da internet sitesi  sahipleri artış göstermekte. İnternet kullanımının ve online araştırmanın yoğun olduğu 21. Yy’da site sahipleri sürekli gelişen internet ve teknoloji hızına yetişemediği için sitelerine gerekli olan bilgilerin hepsini kavrayamıyorlar, ya da öğrenemiyorlar. Bu noktada da birçok site; web site sahipleri için kolaylıklar hazırlıyorlar. Webix sitesi de bu sitelerden bir tanesi.

İnternet sitelerine baktığınızda; birçok form yapısının sizleri karşıladığını biliyorsunuz. Örneğin; en fazla kullanılan sosyal paylaşım ağı Facebook’a daha giriş yapmadan bile e-posta, şifre diye 2 adet kutu görüyorsunuz. Bu bile bir form yapısındaki giriş anahtarıdır. Birçok web sitesi bu ve daha değişil formlara ihtiyaç duymaktadır. Form oluşturmak kodlama bilgisi ve web tasarım konusunda bilgi isteyen bir uğraştır.

Web site sahibi çok var ama; web tasarımı bilen web site sahibi oldukça az. Bu noktada da imdadınıza Webix sitesi yetişiyor. Webix sayesinde Form Builder isimli program üzerinden kendi web sitenize özel form ya da formlar oluşturabilirsiniz Formunuzun özelliğini seçiyor ve anında sitenize eklemeniz gereken kodunuzu alıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey; Form Builder aracılığı ile aldığınız kodu; web sitenizde formu koymak istediğiniz ilgili bölgeye yapıştırıp ardından da değişiklikleri kaydetmek olacaktır.

Webix sitesi; Form Builder oluşturmanız için size bir eğitim de hazırlamıştır. Daha fazla bilgiyi ve aklınıza takılan soruları bu eğitici araç sayesinde yok edebilirsiniz. Aynı zamanda da Webix sitesinin uygulaması olan Form Builder tamamen ücretsiz olmaktadır.

Daha detaylı bilgi için : http://www.tamindir.com/form-builder/web

Yorum Yap