Uzaktan erişim programı olan Ammyy Admin, kullanıcılara kendi bilgisayarlarına ya da farklı bir bilgisayarı yönetmek adına başka bir bilgisayara rahatça ulaşma imkanı tanıyan bir program.

Kişisel kullanım amacıyla bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirerek kullanacağınız uzaktan kontrol sistemi olan Ammyy Admin ile diğer uygulamaların aksine çok kısa ve de hızlı bir şekilde uzaktan bağlantı kurabiliyorsunuz. Ammyy Admin, bu işi yapabilmek için yüklü olduğu bilgisayara özel bir kullanıcı kimliği oluşturuyor ve bu kimliği kullanarak masaüstü paylaşım işlemini gerçekleştirebiliyor. Ammyy Admin ile size sunduğu ID numarasını bilgisayarınıza bağlanmak isteyen güvendiğiniz bir kişiye gönderdiğinizde bu ID ile sisteme girebiliyor ve bağlantı kuruyor. Aynı şekilde siz de bu bağlantıyı kullanarak bir başka bilgisayara ulaşabiliyorsunuz.

Ammyy Admin’i farklı şekillerde de kullanmanız mümkün. Mesela işe giderken bilgisayarınızı özellikle açık bırakıp, dosya indirme işini yapıyorsanız Ammyy Admin ile bu işi çalışmakta olduğunuz iş yerinizden de takip edebilmeniz mümkün. Evdeki bilgisayarınıza bağlanarak, dosya indirme işlemini denetleyebilir ve sonlandırabilirsiniz. Üstelik işe götürmek zorunda olduğunuz ancak evde unuttuğunuz belgelere de ulaşmanızı sağlar. Ayrıca işe gidemediğiniz zamanlarda da Ammyy Admin ile işlerinizi evinizden takip etme fırsatını yakalarsınız.

Ammyy Admin AES ve RSA standartlarıyla şifrelediği masa üstü bağlantılarının aynı zamanda güvenliğini de sağlıyor. Üstelik Ammyy Admin ile uzak bağlantı kurduğunuzda sesli iletişim de sağlayabiliyorsunuz. Programı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.
indir

Yorum Yap