Bir süre önce Antutu testlerinde götüntülenerek geleceği kesinleşen S6 Edge modeli cihazın 2 farklı işlemciden hangisiyle geleceği bilinmiyordu. Bugün ortaya çıkan yeni test sonuçlarına göre S6 Edge’in  Exynos işlemci ile geleceği kesinleşti.

Bir süredir TheNextGalaxy adlı Twitter hesabından paylaşılan videoları sizinle paylaşmıştık. Videolar da S6 yada S6 Edge’e dair kesin bir görüntü olmasada küçük küçük ipuçları bulunuyor. Videolar da cihazlara ait kesin bir görüntü bulunmamasına rağmen kısa süre önce Antutu testlerinde Galaxy S6 Edge ortaya çıktığı için videolarında Samsung’un Kutu Açılım etkinliğini işaret ettiği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S6 Edge bugün ortaya çıkan GeekBench testlerinde görüldü. Testlere göre Samsung, Galaxy S6 Edge’de 64 Bit mimarisine sahip 1.5 Ghz hızındaki Exynos 7420 işlemci ile gelecek.

Uzun zamandır Galaxy S6’nın SnapDragon 810 mu yoksa Exynos Octa 7 işlemci ilemi geleceği tartışma konusuydu. Ancak anlaşılan S6’da SnapDragon 810 ısınma problemi yarattığı için Samsung, Exynos 7420 işlemcisini kullanma kararı almış gibi görünüyor.

Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan MWC’de tanıtılması beklenen S6 hakkında yeni bilgiler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap