Bulut teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak, hızla yaygınlaşan online müzik servislerinden Spotify’a, yeni entegre edilecek olan servis ile dinlenilen parçaların sözlerini görüntüleyebileceğiniz bir uygulama  entegrasyonu geliyor.

Online müzik servislerinin makul aylık üyelik fiyatlarıyla kullanıcılarına hizmet vermesinin üzerine, korsan müzik sektöründe bir azalma olduğu biliniyor. Kullanıcı taleplerinin artmasından memnun olan müzik servisleride, kendilerine olan ilginin artması için yeni servisler ve anlaşmalar yapmaya devam ediyorlar. Bunların en bilinen yakın zamandaki örnekleri Turkcell Müziğin, Fizy ile birleşmesi ve Spotify ile Vodafone arasındaki yeni yapılan ortaklıklar.

Geçtiğimiz günlerde Vodafone ile yeni bir anlaşma yaparak, içinde Premium üyelik bulunan paketlerle ilgili bir anlaşma yapan Spotify, şimdide müzik parçalarının sözlerini sunan MusixMatch servisiyle anlaştı. Yeni yapılan anlaşmayla birlikte entegre edilen yeni MusixMatch servisi sayesinde, Spotify kullanıcıları dinledikleri müziklerin sözlerini görüntüleyebilecekler. Yeni özelliğin yakın zaman da bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı söyleniyor. Şuan için Spotift masaüstü uygulamasında kullanılabilen özelliğin yakın zamanda diğer uygulamalarda da kullanılabilmesi için bir güncelleme gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap