Kısa süre önce Android kullanıcılarının, Google Chrome ve Yandex tarayıcısıyla kullanabileceği Whatsapp Web desteği, Whatsapp’ın resmi Twitter hesabından yapılan duyuruyla Opera ve Firefox’ada geldi.

Whatsapp, Facebook tarafından satın alınmasının ardından geliştirilmeye ve yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sadece Google Chrome ve aynı altyapıya sahip Yandex tarayıcısı tarafından kullanılabilen Whatsapp Web desteğinin eksiklikleri giderilmeye devam ediyor.

Yönlendirme mantığıyla çalışan Whatsapp Web’i sadece telefondaki Whatsapp aktif olduğu sürece kullanılabiliyor olması birçok kullanıcının tepkisini çekmişti. Ayrıca Firefox ve Opera gibi popüler tarayıcılardan böyle bir hizmeti kullanılamaması da kullanıcıları pek memnun etmemişti. Bu durumun farkında olan Whatsapp, kullanıcılarını kaybetmemek için hizmetin sorunlarını gidermeye tarayıcı seçeneklerini arttırmakla başladı. Görüntülü arama ve Sesli arama özelliklerinin yakın zamanda geleceği söylenen Whatsapp’ın, beta programı kapsamında Sesli arama özelliğini belirli kullanıcılarla test ettiği biliniyor.

Firefox ve Opera tarayıcısı üzerinden Whatsapp Web hizmetini kullanabilmek için önceki defada olduğu gibi Android, Symbian veya Windows Phone telefonunuzda Whatsapp uygulamasının güncel sürümünü kullanmak gerekiyor. Daha sonra telefonunuzdan Whatsapp Web seçeneğini aktif ederek http://web.whatsapp.com adresinde Qr kodu telefonunuzdan taratmanız gerekiyor.

Arka plan görev yöneticisi uyumsuzluğu bulunduğu için Whatsapp Web hizmetini IOS kullanıcıları henüz kullanamamaya devam ediyorlar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap