Dünyanın en ünlü dövüş oyunlarından biri olan Mortal Kombat serisinin yeni oyunu Mortal Kombat X geliştirilmeye devam ediyor. Oyunun çıkış tarihine yaklaştıkça, yapımcı ekip Netherrealm Studios bizlere Mortal Kombat X hakkında yeni detaylar vermeye devam ediyor. Son zamanlarda birçok karakter tanıtan yapımcı ekip şimdi de daha önce Mortal Kombat oyunlarında bulunmayan bir sistemi bizlere bir fragman ile açıkladı.

Netherrealm studios tarafından yayımlanan resmi fragmanda ”Faction Wars” adlı yeni bir oynanış sistemi tanıtıldı. Bu sistem ile birlikte, internet bağlantısı olan oyuncular beş gruptan birini seçip o grup ile birlikte puan toplamaya çalışacak. Yani, White Lotus (Beyaz Nilüfer), Brotherhood Of Shadow (Gölgeler Kardeşliği), Black Dragon (Siyah Ejder), Special Forces (Özel Kuvvetler) ve Lin Kuei adlı gruplardan birini seçtiğimizde hem tek kişilik hem de çok kişilik oyun modunda yaptığımız bütün dövüşler ve kazanımlar grubumuza puan getirecek. Hafta sonlarında hangi grup daha çok puan toplamış ise, o grubun üyelerine oyun içi hediyeler dağıtılacak.

Oyunun yapımcısı olan Ed Boon oyunda bir adete dönüşmüş olan kulelerin de oyunda bulunacağını söylerken, Mortal Kombat X’in hikaye modunu saklamaya devam ediyor, yani oyunun hikaye modu hakkında hala bir bilgimiz yok ancak Ed Boon hikayenin 25 yıl süreceğini belirtti. Yani çok ilginç bir hikaye modu bizleri bekliyor olacak. Bakalım Mortal Kombat X ekibi oyunu hayranlarına beğendirecek mi. Bizimle kalın.

İlgili Yazılar

Yorum Yap