Son yaptığı Windows 10 lansmanın da ilgiyi üzerine çekmeyi başaran Microsoft, mobil teknolojilerinde de gelişmeye devam ederken Lumia 640 modelinin geleceği onaylandı.

Microsoft, kısa süre önce düzenlediği Windows 10 lansmanında tanıttığı yeni nesil cihazlarıyla sadece bilgisayar yazılımları konusunda bilgisi olmadığını kanıtladı. Lansmanın önemli konularından biriside Windows 10 mobil işletim sistemiydi. Flac desteği ve Windows 10 kullanan cihazlar arasında özel bir senkronizasyon gibi seçenekleriyle oldukça beğenilen işletim sisteminin geçtiğimiz günler de Önizleme sürümü geliştiriciler için yayımlandı. Windows 10’un mobil tarafında oldukça ilgi görmesiyle beraber Microsoft’ta yeni telefonlar hazırlamayı hızlandırdı.

Bugün de Brezilya’lı  telekom şirketi Anatel tarafından verilen bilgiye göre Lumia 640’ın geleceği kesinleşti. 2500 mAh batarya, çift sim kart desteği ve dijital tv gibi özellikler bulunan Lumia 640’ın uygun fiyatlı bir telefon olması bekleniyor. HSDPA+ ve Bluetooth 4.0 desteği gibi bağlantı teknolojileri bulunan Lumia 640’ın, 645 gibi bir yan modelle birlikte kısa süre sonra gerçekleşecek olan MWC’de tanıtılması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap